Haber Detayı
25 Nisan 2020 - Cumartesi 09:33 Bu haber 748 kez okundu
 
Pembe Radyo’da medya ayrımcılığı konuşuldu
Radyo Pembe’de Çukurova’da Gündem Programı’nda Ceyhan Belediyesi’nin gazetelere olan borcunu 16 aydır ödememesi ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gazeteler arasında günlük-aylık ayrımı yapması konuşuldu..
MAGAZİN Haberi


 

 

 

Deneyimli gazeteci-radyocu K. Yalçın Göl’ün Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Radyo Pembe spordan sonra haberde de fark yaratmaya devam ediyor..

TECRÜBELİ GAZETECİLER  FARK YARATTI

Salı günleri saat 9:49’da yayınlanan Çukurova’daki gelişmelerin en ince detaylarıyla değerlendirildiği, tecrübeli gazeteciler Güney Gündemi Gazetesi’nden İsmet Tanlı ile Artı Haber Gazetesi’nden Kamil Yalçın Göl’ün yer aldıkları  “ÇUKUROVA’DA GÜNDEM” isimli programa Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER)Başkanı Azmi Ertan ile Adanus Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dursun Dağtekin konuk oldular..

Adana’da Yüreğir Belediyesi ile Seyhan Belediyesi’nin yerel medyada ayrım yapmadan gazete, televizyon ile internet medyasına destek olmasının başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelere örnek olmasının gerektiği  konuşuldu..

BELEDİYELER GAZETE AYRIMI YAPMAMALI

Koronavirüs Salgınından olumsuz etkilenen gazetelere ayrım yapmaksızın destek verilmesinin gerektiğini belirten Adanus Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dursun Dağtekin, “Yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmak son derece yanlış ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Bir gazetede emek ve çalışma varsa o gazetenin günlük ya da haftalık veya aylık olması hiç önemli değildir. Emeğe mutlaka saygı duymalı ve destek verilmelidir. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sadece günlük gazetelere destek vererek diğer medya organlarını unutması son derece yanlıştır..

Öte yandan görevden alınan eski başkan Kadir Aydar’ın Adana gazetelerine ısrarla ödemediği abone borcunu, yeni seçilen CHP’li kadın belediye başkanı  Hülya Erdem’in de 16 aydır hala ödemeyerek ayrımcılığa devam etmesi düşündürücüdür” diye konuştu..

YEREL MEDYA SADECE GÜNLÜK GAZETELER DEĞİLDİR

Adana’da yerel medya denildiği zaman değerlendirmeye sadece 13 tane günlük gazetenin alınmasının son derece yanlış olduğunu söyleyen Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER)Başkanı Azmi Ertan, “haftalık, 15 günlük, aylık, 2 aylık gazetelerin yanında internet medyası ile tv ve radyoların yok sayılmaları çağdışı bir uygulamadır. Yerel medya hepsi ile bir bütündür, hiçbir yayın organı diğerinden güçlü değildir. Yerel medyada ayrımcılık yaparak yandaş medya yaratma düşüncesi her zaman olumsuz tepki vermiştir. Belediyelerimiz ayrımcılık yapmadan eşit mesafede olmalıdır” şeklinde konuştu..

Programda gündemdeki gelişmeler detaylarıyla konuşulurken, dinleyiciler 0552.719 09 49 WhatsApp hattına soru ve eleştirilerini ilettiler..

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İsmet Tanlı ,Kamil Yalçın Göl, Azmi Ertan ,Dursun Dağtekin,Radyo Pembe
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
A MİLLİ FUTBOL TAKIMI'NIN BAŞINA TEKNİK DİREKTÖR OLARAK ALMAN STEFAN KUNTZ'UN GETİRİLMESİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı