Yazı Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 18:36 Bu yazı 198 kez okundu
 
Adana Belediyeleri ve Gönüllülük!
ORHAN CALBA
 
 

İzmir Karşıyaka kent konseyinin desteklediği FİZİKSEL ve DÜŞÜNSEL ETKİNLİKLER DERNEGİ adında bir dernek tamamen gönüllü kişilerden oluşmaktadır. Derneğin amacı yoksul semtlerdeki çocuklara sportif ve sosyal alanlarda çalışmalar yaptırmaktır. Bugün basketbol, voleybol, satranç, karakalem ve koro çalışmaları alanlarında 60 kadar geneli 2010 doğumlu kız ve erkek öğrenciyi çalıştırmaktadır.

Maddi imkânları kısıtlı bu çocukların aileleri de çalışmaları bizzat izlemektedirler. Forma, spor ayakkabısı, top gibi malzemeleri de ATATÜRKCÜ DÜŞÜNCE DERNEGİ, ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ gibi kuruluşlar karşılamaktadır.

Sportif çalışmaları için Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki spor salonlarını bedelsiz olarak tahsis ediyor. Diğer çalışmalar da Karşıyaka Kent Konseyindeki toplantı salonlarında yapılıyor.

Bende basketbol çalışmalarında gönüllü antrenör olarak çalışmaktayım.

Neden bunları yazdım; ADANAmızda da bu tür çalışmaların yapılmasının elzem olduğu kanaatindeyim. Gönüllü çalışacak çok insanın olacağından eminim. Zira Adana’mızda belediyeler maalesef özellikle spor konusuna gerekli ilgiyi göstermiyorlar.

Basketbol il temsilciliği maddi gücü olmayan semtlerdeki okullarla görüşüp bu türlü bir çalışma başlatabilir!

 
Etiketler: Adana, Belediyeleri, ve, Gönüllülük!,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı