Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 16:53 Bu haber 58 kez okundu
 
‘Böyle yönetici istemiyoruz’
Adana gibi 2,5 milyon nüfuslu mega kentin basketboldaki yetkilisinin bir tarafta Milli sporcular, öte yanda elinde içki kadehini kaldırdığı fotoğrafı paylaşmasının ardından hala göreve devam etmesinin çok yanlış olduğunu belirten sporseverler “Abdullah Kutlu’yu bu görevde istemiyoruz” diye tepki gösterdiler.
BASKETBOL Haberi


SPOR ADAMINA YAKIŞMAYAN HAREKET

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Adana İl Temsilcisi ve İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu’nun sosyal medya ile what’s-up grubunda yaptığı paylaşımlar sonrası hala göreve devam etmesi şaşkınlık yaratıyor.

Veliler, “Sporumuzda böyle yöneticilerin olması utanç vericidir. Bu rezalete bir son vermek gerekiyor” diye ateş püskürüyor.

GÖZLER YETKİLİLERDE

Adana Valisi Süleyman Elban ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar başta olmak üzere yetkililerden bu konuda duyarlılık beklediklerini belirten kulüp yetkilileri ile veliler, “Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Adana İl Temsilcisi ve İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu’nun kişisel facebook hesabından rakılı fotoğraflar paylaşması çok çirkin. Paylaşımlar rakı ve alkol tüketimini özendiren unsurlar olup, gençlere kötü örnek oluşturuyor. Sporumuzda böyle yöneticilerin olması utanç vericidir. Bu rezalete bir son vermek gerekiyor. Bu nasıl çağdışı bir zihniyettir. Adana için önemli işlere imza atan Sayın Valimizden bu rezalete acilen çözüm bulmasını istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

CUMHURBAŞKANI’NA ŞİKAYET

Sosyal medya hesabı ile what’s-up grubunda yaptığı paylaşımlar tepki toplayan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Adana İl Temsilcisi ve İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu’nun görevden alınması için vatandaşlar, başta TBF olmak üzere, Cimer,  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adana Valiliği’ne şikâyette bulundular.

 

KAYNAK: ARTI HABER GAZETESİ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Abdullah Kutlu,Muzaffer Çintimar ,Süleyman Elban, pota
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı