Haber Detayı
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 08:26 Bu haber 264 kez okundu
 
Basketbol altyapı kulüpleri Pembe Radyo'da
Sporun adresi Radyo Pembe’de vazgeçilmez tutkunuz olan “Spor Ekstra” programı Adana basketbolunun altyapıya önem veren kulüplerini konuk etti..
MAGAZİN Haberi


Adana altyapısına yıllardır yaptıkları katkı ile takdir edilen Akademi Basketbol Kulübü’nün Başkanı Kahraman Kaan Şen ile Adana Anadolu Spor Kulübü’nün Başkanı Buğra Kaan Şahin TBF’den beklentilerini ve projelerini dinleyicilere aktardılar.

ASKF seçimi ve basketbol branşının son durumu ile ilgili tüm gelişmeler detaylarıyla konuşulurken, dinleyiciler  0552.719 09 49 WhatsApp hattına soru ve eleştirilerini ileterek programa katıldılar..

Perşembe günleri saat 9:49’da yayınlanan sporun tüm branşlarının detaylarıyla ele alındığı, deneyimli gazeteci-radyocu Kamil Yalçın Göl’ün hazırlayıp-sunduğu “SPOR EKSTRA”  programı Radyo Pembe’de yine fark yarattı..

EĞİTİM İLE SPOR BİRARADA OLABİLİR

Adana’da “minikler, küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler” kategorilerinde binlerce çocuk ve gencin basketbolda kendilerini geliştirmesine, sporcu kimliği kazanmasına önderlik eden, bu arada çok sayıda ulusal nitelikli organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Akademi Basketbol Kulübü Başkanı Kahraman Kaan Şen, “Çocuklarımızı spor ve ahlak bilinci ile yetiştirelim. Sporun bir eğlence, bir oyun olduğunu unutmamak gerek. Onlara bunu kesinlikle öğretmek gerekir. Eğitim ile spor bir arada gidebilir. Çocuklarımızı mutlaka sosyal etkinliklere gönderelim. Sosyal olan bir bireyin başarılı olması kaçınılmazdır” diye konuştu..

ALTYAPIYA DAHA FAZLA ÖNEM VERİLMELİ

Adana basketbol altyapısının “yükselen değeri” Adana Anadolu Spor Kulübü son yıllarda yaptığı başarılı ve disiplinli çalışmalarla göz dolduruyor.

Adana basketbolunun hak ettiği yere gelebilmesi için mutlaka altyapıya daha fazla önem verilmesinin gerektiğini belirten Adana Anadolu Spor Kulübü Başkanı Buğra Kaan Şahin, “Son yıllarda Adana’dan üst liglerde oynayan oyuncumuzun olmayışı altyapılarımızın yeterli olmadığı göstermektedir. Altyapıya daha fazla önem vererek Adana ve Türk basketboluna yeni yetenekleri kazandırmalıyız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Radyo Pembe,Buğra Kaan Şahin,Kahraman Kaan Şen,Kamil Yalçın Göl
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
A MİLLİ FUTBOL TAKIMI'NIN BAŞINA TEKNİK DİREKTÖR OLARAK ALMAN STEFAN KUNTZ'UN GETİRİLMESİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı