Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 08:24 Bu haber 161 kez okundu
 
Başkan Uğur Kızıl’dan 10 Kasım mesajı
Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte Kızıl’ın mesajı...
DİĞER SPORLAR Haberi


“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın banisi, halkçı, devrimci, cumhuriyetçi, laik, devletçi ve milliyetçi Türkiye’nin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında minnet ve özlemle anıyorum.

Aramızdan ayrılan O’nun fiziki varlığıdır. Her canlı gibi O da, doğmuş, yaşamış ve ölmüştür. Ancak yaşadığı hayat ve başardığı şeyler hiç bir ölçü ile ölçülemeyecek, her biri paha biçilemeyecek değerdedir. Ne mutlu Türk Ulusuna ki, tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birinde talih, bu ulusun karşısına Mustafa Kemal gibi bir dahi çıkarmıştır. Dünyanın tüm mazlum ve sömürülen uluslarına örnek olan ulusal bağımsızlık savaşımız sonrasında kurulan bu devlet, bugün dimdik ayaktadır. Sonsuza kadar da öyle kalacaktır. Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle; yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken bizim için dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da zaman daima Atatürk'ü gösterecektir!

Bu vesileyle, başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bugüne kadar bu vatan için canlarını esirgemeden feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl,Atatürk
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı