Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 08:28 Bu haber 342 kez okundu
 
ASKF kimsenin çiftliği değildir!
Eylül ayında yapılacak Adana ASKF genel kurulu öncesi 24 kulüp evraklarının tam olmasına karşılık aylardır bilinçli olarak kayıt edilmedikleri gerekçesiyle açıklama yaparak, Başkan Ahmet Bozan ile yönetim kuruluna tepki gösterdiler.
DİĞER SPORLAR Haberi


 

 

ASKF Ali Gülleri Spor Merkezi önünde toplu olarak açıklama yapan 24 kulüp yetkilisi ASKF’nin ‘çifte standart’ uyguladığını ve kendilerine yakın olan kulüplere izin verilirken muhalefet olan kulüplere de onay verilmediği açıkladılar.

CUMHURBAŞKANI’NA ŞİKAYET EDECEĞİZ

Dünya Spor Kulübü Başkanı Uğur Arıpişirici, “10 yıllık kulüpler kaydedilmezken, 3 ay önce kurulan kulüpler jet hızıyla kayıt ediliyor. Sporun siyaseti olmaz, spor evrenseldir. Kulübü kaydedilmeyen hocalarım kulüp evraklarınızı noterden tasdikli veya postaneden iadeli taahhütlü gönderelim. Evraklar sümen altı yapılıp evrak gelmedi gibi yalan beyanda bulunuyorlar. Ayrıca Cimer, Spor Bakanlığı ile Valiliğe şikâyet dilekçesi yazacağız. ASKF kimsenin tekelinde değildir, ASKF amatörlerin ve kulüplerin yeridir” diye tepki gösterdi.

Başvuru evraklarını aylar önce ASKF’ye gönderdiklerini belirten Arıpişirici, değerlendirmeye dahi alınmadıklarını ve evraklarını ise geri teslim aldıklarını söyledi.

Başkan Hasan Güder, 27 yıldır Adana ve Türk sporuna hizmet eden, sayısız şampiyon yetiştiren kulüplerini kayıt için 3.kez gittiklerinde kendilerine, “Yönetim kurulu kararı ile kulüp kayıtlarını durdurduk. Burası yolgeçen hanı değil, önümüze geleni kayıt mı edelim” dediler.

ONLARDAN OLMAYANLARA İZİN YOK

Dünya Spor Kulübü Başkanı Uğur Arıpişirici bu spora gönül vermiş ve yıllardır geleceğin sporcularını yetiştirmiş insanların ‘kulüpleşme’ arzusunun ASKF Başkanı Ahmet Bozan tarafından engellendiğinin altını çizdi. Bozan’ın ziyareti sırasında ‘siz muhalefetsiniz, o bakımdan izin vermiyorum’ ifadesiyle karşı karşıya kaldıklarını belirten Arıpişirici, amatör sporun başındaki bir kişinin bu davranışını spor kamuoyuna bıraktığını söyledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Adana, ASKF , Başkan Ahmet Bozan ,Uğur Arıpişirici
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı