Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 09:05 Bu haber 414 kez okundu
 
Adana’da kulüplerden TASSK’a tepki
Ay sonunda yapılacak Adana ASKF genel kurulu öncesi evraklarının tam olmasına karşılık aylardır bilinçli olarak kayıt edilmedikleri gerekçesiyle açıklama yapan 30 kulüp, yaşananlara duyarsızlık gösterdiği gerekçesiyle Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na (TASKK)tepki gösterdiler.
DİĞER SPORLAR Haberi


ASKF Ali Gülleri Spor Merkezi önünde toplu olarak açıklama yapan 30 kulüp yetkilisi ASKF’nin ‘çifte standart’ uyguladığını ve kendilerine yakın olan kulüplere izin verilirken muhalefet olan kulüplere de onay verilmediğini, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun da yaşanan bu olaylara duyarsız kalmasının düşündürücü olduğunu belirttiler.

TASSK NEDEN MÜDAHALE ETMİYOR?

Adana’da aylardır yaşanan bu çifte standart ile ilgili TASSK’ın konuyla ilgilenmeyerek duyarsızlık göstermesine anlam veremediklerini belirten kulüp yetkilileri, “Milli takımlarda yer alan ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden sporcuları olan 15-20 yıllık kulüpler kaydedilmezken,2 ay önce kurulan kulüpler jet hızıyla kayıt ediliyor. Sporun siyaseti olmaz, spor evrenseldir. ASKF kimsenin tekelinde değildir, ASKF amatörlerin ve kulüplerin yeridir. TASSK Başkanı Ali Düşmez ile yönetim kurulunun Adana ASKF’de yapılan bu hukuksuzluğa dur demesini bekliyoruz. Sporda eşitlik ilkesi olmalıdır. Seçimler eşit şartlarda yapılmalı ve kulüpler hak edeni belirlemelidir” diye tepki gösterdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, (TASKK), Ali Düşmez, Adana
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı