Yazı Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 11:49 Bu yazı 171 kez okundu
 
TBF ne yapıyor?
ORHAN CALBA
 
 

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Başkanı FİBA seçimlerinde Türk adayını desteklemeyip başka adaya oy vermesi ile başladığı yanlışlar dizisine devam ediyor.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Turgay Demirel’in yolsuzlukları hakkında elimde belgeler var” açıklamasını yapıyor, ancak yasal bir işlem yapılması için bir girişimde bulunmuyor. Bu arada suçlanan Turgay Demirel de aklanmak için yasal yollara gidilmesi talebinde bulunmuyor!

Böyle abuk sabuk konularla uğraşan TBF ve başkanı basketbolun gelişmesi için ciddi adımlar atmıyor. Altyapı antrenörlerinin geliştirilmesi için yapılması gerekenler bir türlü neden yapılmıyor?

U18 ve U16 basketbol milli takımı oyuncuları Avrupa’da oldukça başarılı maçlar çıkarıyorlar. Bu takımlardaki oyuncular kendi kulüplerinde A takımı seviyesine geldiklerinde yeterli süre alamıyor ve hatta hiç süre alamayıp kaybolup gidiyorlar. Milli Takım bir TBF olsa bu oyunculardan bir takım kurar ve süper ligde oynatır, bu şekilde bu oyunculara tecrübe kazandırır ve geleceğin milli basketbol takımına oyuncu yetişmesini sağlar.

Milli takıma iki sponsor bulup boy boy resim çektirmekle bu iş yürümez…

 
Etiketler: TBF, ne, yapıyor?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı