Yazı Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 21:37 Bu yazı 117 kez okundu
 
Hido..
ORHAN CALBA
 
 

Hidayet Türkoğlu, seni gerek Türkiye’de ve gerekse NBA’de basketbol oynarken basketbol severlerin çoğunluğu tarafından seviliyor ve takdir ediliyordun!

Basketbolu bırakıp yandaşlığı seçtin, saraya danışman oldun, daha sonra da Basketbol Federasyon Başkanı olarak atandın(Seçim kazanmadın).

İşte bundan sonra basketbol camiası merakla, senin nasıl icraatlar yapacağını merakla bekledi durdu! Sen ve ekibin Türk basketbolu adına hiçbir olumlu karar ve icraat yapmadınız. Hep boş konuşmalar ve sizin icraat sandığınız bir takım boş hamlelerle bu güne geldiniz.

CEO olarak atadığınız Ömer Onan da bir takım talihsiz açıklamalar yaparak olumsuzluklara eşlik etti. Ne yabancılar konusunda, ne basketbolun yaygınlaşması konusunda ne de yeni antrenörlerin yetiştirilmesi ve geliştirilmesi konusunda bir çabanız ve icraatınız olmamıştır.

 Son olarak ta benim gibi birçoklarının hala anlayamadığımız FİBA seçimlerindeki tutumunuz. Sen ki Turgay Demirel’in döneminde Milli Takımda oynadın, o zaman bir tepkin olmadı.

Tamam kişilerle bir sorunun olabilir ama uluslararası platformlarda bir Türk adayı desteklememeni anlamak zor. Hele hele sen Boşnak kökenli biri olman sıfatıyla bir sırp adayı nasıl deteklersin bunu anlamak daha da zor.

 Reisinle aranın iyi olmadığını, bir daha atanmayacağını, senin yerine Harun Erdenay'ın Basketbol Federasyonu Başkanlığına getirileceğini artık her basketbolsever çok iyi biliyor.

 
Etiketler: Hido..,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
TFF 1.LİG'DEN SÜPER LİG'E ÇIKACAK SON TAKIM SİZCE KİM OLUR?
Haber Yazılımı