Yazı Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 14:35 Bu yazı 55 kez okundu
 
Antrenörler ve altyapı..
ORHAN CALBA
 
 

Antrenörlerin büyük bir kısmı uzun zamandı uzun süredir çalışmadıkları için sorumlu oldukları gurupları ve kendilerini canlı ve motive tutmak için online eğitim ve sohbetlere katıldılar. Başka bir kısım antrenörler ise çeşitli mazeretler yaratıp; ne kadar çok şey öğrenirsem kardır düşüncesinden uzak kalarak televizyon izleyerek ve ya başka meşgaleler bularak zaman geçirdiler.Tabiiki bu tercihler kişisel olup kimseyi ilgilendirmez. Sonuçta herkes ektiğini biçer. Her şey düzeldiğinde kendini toparlamak, sabırla ve inatla eskisi gibi olmasına çaba gösterilmelidir..Bu arada Türkiye Basketbol Federasyonu aşağıda sıralayacağım sorulara ne zaman çözüm arayıp açıklama  yapacak  merak     ediyorum.                                                                                                             

1-Antrenörlerin sorunları ile ilgili seminerler ne zaman  verilecek?                                                             

2-Çocukları antrenmanlara rahatça getirmek için bizleri destekleyen bir bilim kurulu açıklaması ne zaman yapılacak. Bunun için bir girişim var mı?                                                                                         

3-Özellikle altyapı çalışmaları ne zaman başlayabilecek?                                                            TBF süreçle ilgili olarak yüzlerce kulüp ve basketbol okulu, binlerce antrenör ve on binlerce çocuk ve aileleri kısaca Türk basketbolunun geleceği olan altyapısını düşündüğünüzü hissedeceğimiz bir açıklama yapacak mısınız yoksa her zaman olduğu gibi yukarıdan emir mi bekliyorsunuz?                  

TBF olarak basketbolumuzun geleceği için en kısa sürede bir açıklama bekliyoruz.                    Not: Yazımın bazı bölümleri Cem Çağal’ın aynı konuyu içeren bir yazısından alıntıdır.

 
Etiketler: Antrenörler, ve, altyapı..,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı