Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 18:10 Bu haber 645 kez okundu
 
TÜYAP Adana 13’üncü Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları açılıyor
TÜYAP Adana 13’üncü Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, 5-9 Kasım 2019 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.
MAGAZİN Haberi


 

 

 

Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan fuarlarla ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten TÜYAP Adana Bölge Müdürü Salih Gökmen, “İran, Gürcistan, Azerbaycan, Cezayir, Kıbrıs, Umman, Ürdün, Fas, Tunus, Libya, Filistin, Mısır, Suudi Arabistan, Irak ve Lübnan’dan alım heyetleri ağırlayacağımız fuarlarımıza, tüm ilgilileri bekliyoruz” diye konuştu.

Bereketli Çukurova topraklarının merkezi Adana, 5-9 Kasım 2019 tarihleri arasında tarımın marka şirketlerini ve temsilcilerini ağırlayacak. Yaklaşık 11 bin metrekaresi kapalı toplam 25 bin metrekarelik alanda tarım sektörüne yönelik ürün ve hizmetlerin sergileneceği TÜYAP Adana 13’üncü Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’nda 15 ülkeden alım heyetleri de ağırlanacak. Tarım sektörünün nabzının atacağı fuarlarda ‘2’nci Adana Tarım Zirvesi’ ve ‘9’uncu Geleneksel Bal Yarışması’ da gerçekleştirilecek.

TÜYAP Adana Bölge Müdürü Salih Gökmen, “Çukurova’nın tek uluslararası etkinliği olma özelliğini taşıyan fuarlarımız, her geçen yıl büyük bir ivme göstererek hem katılımcıları hem de ziyaretçileri memnun ediyor. Geçtiğimiz yıl 200 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladığımız fuarlarımızda bu yılki hedefimiz ise daha büyük” dedi. Gökmen, ziyaretçilerin modern tarım ve bahçeciliğin ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojiye tek bir çatı altında ulaşabileceğini söyledi.

Gökmen, bu yıl tüm Türkiye’den ziyaretçi beklediklerini sözlerine ekledi. TÜYAP Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’nın son 10 yılda ziyaretçi sayısını 3 kat arttırdığına dikkat çeken Gökmen, fuar anketlerini incelediklerinde ziyaretçilerin yüzde 96’sının fuarları tekrar ziyaret etmek istediklerini söyledi.

Bugüne kadar Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’nı 1 milyon 500 bin kişinin ziyaret ettiğini vurgulayan Gökmen, fuarlara 10 yılda yaklaşık 2 bin firmanın katıldığını sözlerine ekledi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TÜYAP Adana 13’üncü Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı ,TÜYAP Adan
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı