Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 08:11 Bu haber 1214 kez okundu
 
Ramazan Çimen’den Berat Kandili kutlaması
Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Başkan Adayı Ramazan Çimen Berat Kandili Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda bütün İslam aleminin kandilini kutladı. Berat Kandilinin insanlığa birlik, dirlik ve beraberlik getirmesini temenni etti.
DİĞER SPORLAR Haberi


 

 

 

Kandil gecelerinde ibadet edilerek geçirilmesinin önemli olduğunu belirten ASKF Başkan Adayı Ramazan Çimen, "Üç aylar gibi mübarek bir mevsimin içerisindeyiz. Müslümanların Allah'ın affı ve bağışlaması ile günah yükünden kurtulacağı umularak Şaban ayının 15.ci gününe denk gelen geceye Berat gecesi denmiştir. Bu mübarek geceye gereken önemi vererek namaz kılmakla, tövbe, istiğfar dua etmekle geceyi ihyaya çalışalım. Kendimiz, ülkemiz, islam alemi ve tüm insanlık için hayırlar dileyelim" şeklinde konuştu.

Berat Kandili'nin tüm dünyaya huzur ve barış getirmesine vesile olmasını temenni eden Çimen, "Dünyada yaşanan insanlık dramları son bulsun. Toplumsal birliktelik ve beraberlik güçlensin. Dünyaya barış ve huzur gelsin. Bu vesileyle bütün İslam aleminin Mübarek Berat Kandili'ni kutluyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ramazan, Çimen’den, , Berat, Kandili, kutlaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı