Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 20:48 Bu haber 7681 kez okundu
 
'Geçmişten Geleceğe Yüzme ve Sutopu Şenliği' Fiyaskosu!
Adanalı Efsane Yüzücüler Seyhan Belediyesi tarafından Atatürk Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen “Geçmişten Geleceğe Yüzme ve Sutopu Şenliği” ilgi görmedi..
SU SPORLARI Haberi


 

Faruk Morkal gibi olimpiyat yüzen efsane bir ismin yanısıra, yüzme ile sutopunun önemli isimlerinden Şahin Ciğer, Birol Uçar, Faruk Nurgel, Ahmet Gökbuket, Ahmet Bozdoğan, Behçet Kurtiç, Canan Bencan, Tolga Değirmenci, Taşkın Yeryaran, Serdar Bayırdar, Ali Boztay, Suat Gürışık, Turgay Çetinkaya, Milli olan Hasbi Uçar ile Gökmen Ciğer'in  çağrılmamaları dikkat çekti..

ESKI DÖNEMİ YENIDEN CANLANDIRACAĞIZ

Spora çok büyük önem verdiklerini belirten Seyhan Belediye Bașkanı Akif Kemal Akay, "Yüzme ve Sutopunun Efsane isimleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yașamaktayım. Aramızda olmayan isimleri rahmetle anıyorum. Geçmiște Yüzme denilince akla gelen ilk kent Adanamızdı. Eski günleri yeniden canlandırmak adına kolları sıvadık. Şampiyon yüzücüler yetiștirmeye kararlıyız." dedi.

MINIK KULAÇLAR ÇOK ȘANSLI

Geleceğin Yüzücüleri olan küçük kulaçlara da önemli mesajlar veren Bașkan Akay," Sizler çok șanslısınız. Efsane yüzücüler ile aynı ortamı teneffüs etmenin gururunu yașadınız. Gelecekte, Yüzme ve Sutopu alanında önemli sporcular olacaklarınıza canı gönülden inanıyor ve bașarılar diliyorum" diye konuștu.

BAȘKAN AKAY'A TEŞEKKÜR ETTİLER

Efsane Yüzücüler ile Genç Yüzücülerin yaptığı yarıșmanın ardından Seyhan Belediye Bașkanı Akif Kemal Akay, yarıșmacılara madalya ve hediyelerini takdim etti. Etkinliğe katılan Adanalı Yüzücüler de, Bașkan Akay'a böyle bir organizasyonu gerçekleștirerek kendilerini onurlandırmasından dolayı teșekkür etti. Seyhan Belediyesi tarafından yapılan Etkinlik ve Șenliğe, Seyhan Belediyesi Başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Faruk Morkal , Şahin Ciğer, Birol Uçar, Faruk Nurgel, Ahmet Gökbuket, Ahmet
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı