Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 08:23 Bu haber 252 kez okundu
 
Adana ASKF Mersin'i örnek almalı
Pandemi döneminde Mersin ASKF’nin girişimleri sonucu Akdeniz Belediyesi kulüplere nakdi destekte bulundu.
DİĞER SPORLAR Haberi


Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)Başkanı Ahmet Bozan kulüplerin sorunlarını unutup seçim derdine düşerken, Mersin ASKF’nin girişimleri sonucu Akdeniz Belediyesi tarafından, ‘Amatör Spor Haftası’nda, ilçede mücadele veren 34 amatör spor kulübüne, toplamda 125 bin lira nakdi destek sağlanması dikkat çekti..

AMATÖRLERE İKİNCİ DESTEK

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mithat Ertaş, belediye başkan yardımcıları, kulüp yöneticilerinin katıldığı törende Başkan Gültak; göreve geldiği günden beri amatör sporculara ikinci kez destek sağladıklarını hatırlattı. Pandemi’den kaynaklı sıkıntılara dikkat çeken Başkan Mustafa Gültak; “İmkânlarımız dâhilinde nakdi yardım yapalım dedik. Ayakkabı, eşofman, top alımı veya başka şekilde değerlendirirler. Bu artık spor kulüplerimize kalmış” dedi.

Başkan Mustafa Gültak; Akdeniz İlçesi’nde toplam 34 amatör spor kulübünün mücadele ettiğini kaydederek; “Bu kulüplerimizden, futbol ile uğraşanlara 5’er bin lira; diğer amatör kulüplere de 2’şer bin lira nakdi yardım verdik. Böylelikle amatör spor kulüplerimize toplamda 125 bin lira nakdi yardım yapmış oluyoruz. Zira futbol, basketbol veya herhangi bir spor dalının amatörü, altyapısı olmadan gelişmesi mümkün değildir. O nedenle amatör spor kulüplerimizi önemsiyoruz” diye konuştu.

KULÜPLERDEN MERSİN ASKF’YE TEŞEKKÜR

Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş da özellikle Pandemi süreci nedeniyle sorun ve sıkıntıların yaşandığı bugünlerde; kentin amatör spor kulüplerini unutmayıp destek sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Gültak; 125 bin liralık sembolik çeki, spor kulübü yöneticileri adına ASKF Başkanı Ertaş’a teslim etti.

 

AMATÖRLERİN SESİNE KULAK VERİN

" 8 aydır hiçbir şey yapmadan evlerimizde yatıyoruz. Bizim ihtiyaçlarımız var. Herkesin bakmakla yükümlü olduğu ailesi var. Hepimiz dardayız ve zordayız. Bir sene daha futbol oynamazsak Amatör Lig futbolcularının hali ne olur? Bunu  düşünmek lazım. Artık bütün dünya pandemi ile yaşamayı öğrenecek. Bütün tedbirlerimizi alacağız ve dikkat edeceğiz. Tek isteğimiz işlerimize geri dönmemiz. Yapacak başka hiçbir işimiz yok. Bu süreç Amatör Spor kulüplerimiz açısından oldukça zor ve çetin geçmektedir. Oldukça zor günler geçiren spor kulüplerimize, başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere,  Yerel Yönetimler, TFF, TASKK tarafından acil olarak ayni ve nakdi yardım yapılmasını arzu etmekteyiz. Birer eğitim kurumu görevi yapan kulüplerimize, yapılacak bu katkı ve destekler kapılarına kilit vurulmaktan kurtaracaktır.” 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Adana, ASKF, Mersin'i, örnek, almalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Haber Yazılımı